Полтава
Rambler's Top100
Украинский портАл
Рейтинг@Mail.ru

Cайт відкрито 24.10.2005                                                                    Останнє оновлення 24.02.2006 12:00
МАТЧ № 249. Чемпіонат СРСР, клас "Б", І зона УРСР. "Колгоспник" (Полтава) - "Чорноморець" (Одеса) - 2:1

Матчі

МАТЧ № 249. Чемпіонат СРСР, клас "Б", І зона УРСР.
26.08.1962 (неділя) "Колгоспник" (Полтава) - "Чорноморець" (Одеса) - 2:1 (2:0).
Полтава, стадіон "Колгоспник",
Суддя: Микола Балакін (Київ).
"Колгоспник": Станіслав Басюк, ? , Юрій Дмитренко, Володимир Борисов,  ?, ? , Анатолій Штриголь, Борис Маслов, , Бітудін,  Володимир Попіневський.
"Чорноморець": Городенко, ???
Голи: 1:0 Бітудін (11), 2:0 Штриголь (42), 2:1 Двоєнко (71).

Завжди б так!
Сказав болільник своєму сусідові:
- Не розумію я наших хлопців. Грають з сильною командою - виграють, а слабким віддають очки.
- Тоді доводиться жалкувати, - відповідає сусід, - що в нашій підгрупі так мало сильних колективів, а майже самі слабаки, яким доведеться програвати!
Звичайно, це футбольний жарт. Але, розходячись по домівках після останньої гри, в якій наш "Колгоспник" у хорошому стилі відібрав два очка в однієї з найкращих українських команд - одеського "Чорноморця", ми, болільники, багато думали, сперечались.
Прикро, дуже прикро за досадний зрив "Колгоспника" в цьому сезоні. Адже ж могли хлопці бути в верхній половині турнірної таблиці. Могли...
Я не буду вдаватися до детального розбору гри. Ми побачили високу індивідуальну техніку одеситів, їх точні передачі. Гості продемонстрували непогану гру захисників (особливо на флангах). Майже всі одесити чудово грають корпусом і тому відібрати в них м'яч нелегко.
На фоні гри "Чорноморця" були краще помітні помилки наших футболістів. Вони переважали гостей у колективній грі, нападаючі вели стрімкі атаки на їх ворота, часто виходили на зручну позицію для завершення комбінацій, але у найвідповідальніші моменти вдавалися до непотрібних передач біля самих воріт. Одеські захисники і воротар були вдячні за таку люб'язність.
Це про недоліки. І все ж приємно, що "Колгоспник" не спасував перед авторитетом, що хлопці виклалися в повну силу, грали з піднесенням. Завжди б так!
Одесити грали з "холодком". Полтавці вели атаки в швидкому темпі. Ось на 7 хвилині з кута штрафного майданчика сильно потурбував воротаря "Чорноморця" Городенка Маслов (№8). На цей раз для воротаря все обійшлося благополучно. А незадовго після цього Бітудін (№10) заставив страж воріт піти за м'ячем у сітку. Гол! Своєчасний, потрібний.
Через кілька хвилин полтавців спіткало лихо. Ліквідовуючи гострий момент біля своїх воріт, одержав травму центральний захисник Дмитренко. Він змушений був покинути поле і нашим футболістам довелося на ходу перебудовувати лінію захисту. Тим більше, що тренер одеситів Зубрицький підніс сюрприз, тут же випустив на поле бомбардира Двоєнкова. Цей футболіст - колоритна фігура на полі. Високий, кремезний, трохи навіть флегматичний. Він мало бігає. Та центральний нападаючий "Чорноморця" має прекрасно поставлений удар. Якщо м'яч у нього - чекай неприємностей. До речі, він це й довів у другій половині гри.
Драматичною для полтавців була 22 хвилина першого тайму. Сильно і точно пробив по воротах одесит Бизов (№8). Але кидок воротаря Басюка був ще кращим. Кулаком він відбив м'яч. До речі, наш воротар зіграв вище всяких похвал. На висоті був і захисник Борисов.
Незадовго до кінця першого тайму другий м'яч одеситам забив Штриголь (№7). Бив з близької відстані - сильно, спокійно і точно.
На початку другої половини гри лише штанга врятувала гостей від третього м'яча після сильного удару Попіневського (№11). Свого єдиного успіху одесити добилися на 25 хвилині. Удар Двоєнкова під верхню планку був невідпорним. До речі, цей форвард мав можливість відстояти одне очко для "Чорноморця". На остнніххвилинах він вийшов сам на сам з Басюком, але хотів зіграти ефектно, намагався обвести нашого воротаря . На допомогу тому прийшли захисники і відстояли свої ворота. Отже - 2:1.
Виграш почесний і заслужений. Шкода тільки, що "Колгоспник" страждає хворобою нерівної гри.
          В.Коба.
        ("Зоря Полтавщини" №174 (9128), 28 серпня 1962 року (вівторок).

ЧЕМПІОН ТЕРПИТЬ ПОРАЗКУ
Пролунав фінальний свисток судді всесоюзної та міжнародної категорії Миколи Балакіна (Київ). Глядачі радісно покидають трибуни стадіону. Полтавський "Колгоспник" наніс поразку чемпіону республіки 1961 року "Чорноморцю" (Одеса) з рахунком 2:1.
Перші хвилини гри полтавчани провели дещо в'яло, несміливо. А потім господарі поля повірили в свої сили І кинулись в атаку. 15 хвилина матчу. В, Бітудін (Лі 10) пішов у єдиноборство & центральним захисником гостей, обіграв його і сильно направив м'яч у сітку воріт "чемпіона",
З цього часу господарі поля стали і господарями становища. Це привело до нового успіху. На 38 хвилині гри А. Штриголь (№7) з місця правого крайнього подвоїв рахунок. Такої несподіванки одесити не чекали.
У другій половині гри одесити проводять серію гострих атак, але добитись результату їм вдалося лише на 2$ хвилині. Це зробив А. Двоєнков (№ 17).