11.06.1961 "Колгоспник" (Полтава) - "Авангард" (Краматорськ) - 1:2 (1:2).
"Колгоспник": Іван Деменко, Олександр Іванов, Леонід Добіжа, Володимир Борисов, Анатолій Хижняк, Віктор Бугаєвський, Леонід Леонов, Юрій Ячнєв, Віктор Бітудін, Євген Золотухін, Володимир Глоба.
"Авангард": Щавель, Бахалов, Зорін, Дрозд, Султанов, Бугров (Вакуленко, ), Зінченко, Бахман, Даценко, Нестеренко, Кучеренко.
Голи: 1:0 Хижняк (21, пенальті), 1:1 Бахман (25), 1:2 Даценко (37).

Відстоювати спортивну честь
Пролунав останній свисток судді і матч закінчився. Капітани команд потиснули один одному руки, подякували за суддівство і повели команди з поля.
"Авангард" Краматорськ раді й задоволені перемогою. Вони йдуть з високо піднятими головами в них бадьорий настрій. Адже спортивну честь відстояли. Поруч ідуть футболісти "Колгоспника" і не дивляться в очі болільників, які щиро вітають гостей за їх наполегливість та дружні атаки, що забезпечили їм перемогу з рахунком 2:1.
Так у неділю на полтавському стадіоні "Колгоспник" закінчився матч на кубок країни між командами класу "Б" - господарями поля і авангардівцями Краматорська.
Команда "Колгоспник" вибула з розиграшу кубка СРСР з першого ж матчу.
Як проходило змагання?
На 21-й хвилині за гру рукою одного із захисників гостей суддя призначив одинадцятиметровий удар. Анатолій Хижняк виконав його відмінно. Рахунок - 1:0 на користь господарів поля. Та гості не розгубилися і через 4 хвилини сквитали рахунок, а на 37-й хвилині першої половини гри забили ще один м'яч у ворота "Колгоспника".
Рахунок 2:1 на користь гостей так і не змінився до кінця матчу. А все це тому, що полтавчани грали безсистемно, мляво. Вся лінія нападу Л.Леонов, Ю.Ячнєв, В.Бітудін, Є.Золотухін, В.Глоба діяли за принципом: кожен за себе. Коли треба було швидко віддавати м'яч або бити по воротах, наші гравці займалися непотрібною обводкою. А нападаючі мали дуже мирний настрій.
Це тривожний сигнал про стан у команді "Колгоспник". Вся громадськість Полтави чекає негайного поліпшення техніки й тактики гри команди.
("Комсомолець Полтавщини" № 71 (1084), 14 червня 1961 року (середа).